Skip to main content

Selleks, et katust oleks võimalik kogu elutsükli vältel kontrollida, paigaldatakse ehituse käigus katusekatte alla spetsiaalne metallvõrgust aluskate. Aluskatteid kasutatakse uute ja renoveeritavate lamekatuste ehituses, et võimaldada katusekatete elektrooniline testimine(ELD) vettpidavuse osas.

Aluskatet on võimalik kasutada nii bituumen- kui plastrullmaterjalide all või vahel, sh bituumenmaterjali tulega paigaldamise korral.

ELD test on muude tänapäevaste innovaatiliste lahenduste kõrval samuti üks oluline osa mis võimaldab leida katusekattes potentsiaalseid lekkekohti juba varakult ilma lekete ilmnemist siseruumides hoides ära seeläbi suuremad lekked lähitulevikus. See on oluline eelis lamekatuste ehituses kuna tihtipeale saab katusekate väiksemaid kahjustusi juba ehitusfaasis. Tekkinud kahjustused võivad jääda aga märkamatuks. Seetõttu tekivad tihtipeale suuremad lekked hiljem tekitades juba märkimisväärseid kahjusid ja ebamugavusi hoone omanikule.

 

ELD test on standardiseeritud ASTM D7877-14 alusel mis on oluline kulukate kahjude ärahoidmisel. CONTROLIT-i aluskatted on spetsiaalselt välja töötatud võimaldamaks usaldusväärseid katusekatte teste kogu hoone elutsükkli vältel. Kuigi ELD testimine on olnud kasutusel juba 50 aastat on see viimasel ajal populaarsust kogunud oma jätkusuutlikkusega. Sellest on saamas võtmetehnoloogia katusesüsteemide pikaealisuse ja terviklikkuse tagamisel.

CONTROLIT aluskate võimaldab klientidel ja töövõtjatel kontrollida hüdroisolatsioonitöö pärast paigaldust.

Tihtipeale tehakse katustel palju muid katte paigaldusjärgseid töid mille käigus võib katusekate saada tihtipeale kahjustusi. Controlit võimaldab kahjustusi täpselt tuvastada hõlbustades seeläbi võimalike remondikulude jagamist. Võimaldab regulaarseid hoolduskontrolle garantiiperioodil suurendades katuse elukaare pikkust.

Controlit Factory aluskatteid pakub eestis Katuseseire oü www.katuseseire.ee

Kui teid huvitab põhjalikum tööpõhimõte, siis vaadake järgnevat eestikeelset ettekannet

Siin lühiülevaade katuse kontrollist