Skip to main content

AASTA KATUS 2015

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu poolt korraldatud konkursil Aasta Katus 2015 võisteldi taas neljas kategoorias – kivikatus, plekk-katus, lamekatus ja rahvuslik katus. Konkursile võis esitada 2014-2015 valminud töid ning eesmärgiks on korrektse katuseehituse propageerimine ning Eesti heade meistrite hindamine ja nende oskuste avalikkuse ette toomine.

7.aprillil 2016.a  kuulutati Eesti Ehitab messil välja seekordsed võitjad. Vt. kõiki konkursile esitatud töid.

Aasta kivikatuse kategoorias tuli esikohale PK Ehituse poolt esitatud Tina tänava hoone Tallinnas, mille puhul oli ehitajale suurimaks väljakutseks loendamatu arv katuse erinevaid tasapindu, neelusid, katuseaknaid jne.

Aasta metallkatuse esikoha võitis AS Toode/OÜ Knoobus ühistöös sündinud katus – elamu Harjumaal. Selle töö puhul olid kasutatud materjalid ja lahendused üsnagi eripärased. Tegemist oli eramajaga, mille katust ja osa fassaadist katavad patineeritud titaantsingist valtsitud katted ja hulgaliselt käsitööna valminud eritooteid – vihmaveesüsteemid, tuulutuslahendused, läbiviigud jne.

Aasta lamekatuse võitjaks kuulutati Maipel Ehitus OÜ – Eesti Rahva muuseumi peahoone Tartus, mille katus  koosnes kahest lahendusest kogupindalaga 22300m².

Aasta rahvusliku katuse võitjaks kuulutati Puitkatused OÜ –  Prangli Kirik, mille puhul on kasutatud  enne paigaldamist värvitud katusekimmi, mis peale tööde teostamist veel teistkordselt kaetud. Selle katuse puhul oli eriline väljakutse katta nõgusad pinnad räästas, selleks tuli paigaldada lühemad kimmid, et oleks võimalik, neid vajalikul määral koolutada.

Žürii töös osalesid: Äripäeva ehitusväljaannete juht Eva Kiisler, ehitusekspert Alo KaruErkki Tepper Monier OÜ-st, arhitekt Kert Kits ning ehitusinsener Kaupo Jälle AS-st Jälle ja Ko.