Skip to main content

2023 aasta oli tähtis aasta nii Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidule kuna meil täitus 15-nes tegevusaasta kui ka mitmetele liidu liikmetele. Teeme väikese tagasivaate möödunule.

Aasta alguses viimasel talvekuul leidiski aset EKFML-i pidulik üldkoosolek ja 15-da sünnipäeva tähistamine Laitse Rallypargis. Päeval erialased loengud ning õhtu lõpetuseks Hendrik Normanni ja kaunist meelelahutust 🙂

KATUSEMAAILM tähistas möödunud aastal juba oma 25-dat sünnipäeva suurejooneliselt Ehitusmessil, lisades sünnipäevale täiendavat väärtust läbi tasuta pakutud koolituste päikesepaneelide ja rohekatuste teemal.

Eelmisel aastal ühines meie liiduga ka tuntud materjalide müüja PUUMARKET, andes oma panuse lisaks muudele valdkondadele ka katuse- ja fassaadiehitusse. Mitmed PUUMARKETI erialased koolitused nii laiale kuulajaskonnale kui oma siseringis aitavad teadlikkust materjalidest tõsta ning neid paremini kasutada

ESSVE korraldas kevadel Puidupäeva ja Betoonipäeva loengusarja, millised leidsid rohkearvulist osavõttu ja olid väga sisutihedad. Lisaks loengutele said osavõtjad ka käe külge panna ja päriselt proovida, kuidas nende kruvitooteid puitu või betooni paigaldatakse.

ALO KARU on andnud suure panuse lamekatuse erialal, 2023 uuenenud lamekatuse standardi üks olulisi panustajaid. Lisaks standardile pidas Alo ka mitmeid tasuta loenguid päikesepaneelide ja pindpaigaldiste teemal, mis olid väga olulised. Nende loengute teokssaamist toetasid KATUSEMAAILM, KATUSEFIRMA ja EVARI EHITUS

PUITKATUSED, mis on üks väheseid Eesti naturaalsetest varadest katuseid ehitav ettevõte, tegi möödunud aastal hoone, millel nii fassaad kui katus on kaetud 3-kordse kuuselaastuga. Sellist maja ei ehitata meil just väga tihti.

TOODE, tuntud metallkatuseid valmistav ettevõte sai kõige muu kõrvalt aktiivselt kaasa lüües lisaks valmis oma uue kontori Sauel.

Sügisel saabus Eestisse suur auhind: Tallinna Toomkirik valiti rahvusvahelisel konkursil maailma kõige ilusamaks metallkatuseks. Ehitajateks VALTSPROFF ja Oma Katus, restaureerimisprojekti tegi Rändmeister.

Novembris toimusid Särevere mõisas EKFML-i ja Ehituskeskuse koostöös iga aasta kevadel ja sügisel aset leidvad Fassaadipäev ja Katusepäev. Erialast infot käsitlevad loengud ja lisaks meelelahutust tegusate päevade lõpetuseks. Kuigi viimastel aastatel on meie enamik loenguid ka otse veebis vaadatavad, ootame alati osavõtjaid ka kohapeale, et saaksime omavahel vahetult suhelda.

Allkirjastasime koostöölepingu Tallinna Tehnikakõrgkooliga tulevikku vaatavalt meie erialade edendamiseks. Samuti osaleme rohepöörde projektis, mille eesotsas Taltech ning kus koos meiega kaasa löömas mitmed erialaliidud ning õppeasutused

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu juhatus tänab kõiki liikmeid ja ootame teid alati kaasa lööma meie liidu tegemistes!

Kohtume juba 15-16 veebruar 2024 Ida-Virumaal meie iga-aastasel üldkoosolekul

Leave a Reply