Skip to main content

Oktoobri viimasel nädalavahetusel toimusid Riias juba traditsiooniliseks muutunud Baltimaade katusemeistrivõistlused Baltroof. Esimene Baltroof toimus Eestis Moostes 2012.aasta suvel , eelmine 2016.aastal Tallinnas (www.baltroof.eu).

Edukalt esinesid tavapäraselt eestit esindanud võistkonnad, kald(kivikatuste) kategoorias saavitasid eestlased I, II (mõlemad võistkonnad Katusepartner OÜ-st ja IV (Armecon Ehitus OÜ võistkond) koha, metallkatuset kategoorias võitis Katusefirma OÜ võistkond.

Esmakordselt toimus näidisvõistlus ka tuulduvate fassaadide ehituses, kus kasutatud materjalideks olid Equitone fassaadiplaadid, Rathscheck looduslik kiltkivi ning Cedral fassaadilauad. Et tuulduvad fassaadid on ka Eestis ja mujal Baltikumis järjest rohkem kasutamist leidnud, on see aktuaalne teema ka katusemeistritele, kes tegelevad ka tuulduvate fassaadide ehitusega, kuna mõlemad tegevused on suhteliselt sarnased.

Riias toimunud katusevõistlus oli ka peaprooviks järgmisel aastal 13.-17.novembril Riias Kipsala messihallis toimuvatele 27. noorte katusemeistrite MM-võistlustele, mis toimuvad traditsiooniliselt koos IFD (www.ifd-roof.com) järjekordse, 66. kongressiga. See üritus on suurepäraseks võimaluseks ka kõigile Eestis katuse- ja fassaadiehitusfirmade ja harus kasutatavate materjalitootjate ning -maale-toojate esindajatele tutvuda uudistega selles vallas.Vaevalt lähema 25 aasta jooksul sellise mastaabiga erialaüritus meile nii lähedal toimub.

Leave a Reply