Skip to main content
Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu poolt korraldatud konkursil Aasta Katus 2019 võisteldi seekord neljas kategoorias – kaldkatus, metallkatus, lamekatus ja fassaad. Konkursile võis esitada 2018-2019 valminud töid ning eesmärgiks on korrektse katuseehituse propageerimine ning Eesti heade meistrite hindamine ja nende oskuste avalikkuse ette toomine.

31.oktoobril 2020.a  kuulutati Tartu messil Ehitus ja Sisustus toimunud Katusepäeval välja seekordsed võitjad.

(rohkem pilte leiad allpool lingist)

KALDKATUS

Aasta kaldkatuse kategoorias tuli esikohale Eksklusiivehitus OÜ poolt esitatud Värska elamu. Tegemist on geomeetriliselt keeruka katusekujuga paljude kaldharjadega. Tehniliselt nõudlik ning Eestis vähekasutatava katusekivitüübi – piibrisaba kasutamine. Tegemist on uusehitusega. Põhitööna tehti katusekividest katte paigaldus roovitusele koos turvaelementidega.

 

 

METALLKATUS

 

 

Aasta metallkatuse esikoha võitis Alternova OÜ poolt ehitatud Tallinna Jaani kiriku katus. Põhitööks oli tornikiivri katmine valtsplekiga. Tegemist on ühe varasema uusgooti stiilis kirikuga. Antud fassaadi plekiosad on valmistatud toppeltvaltsi tehnikaga. Kõik detailid on käsitsi valmistuatud vastavalt torni mõõtudele.

 

 

LAMEKATUS

Aasta lamekatuse võitjaks kuulutati Katusefirma OÜ Kalda tee kortermaja Tartus. Katusele paigaldati, väga suure tõenäosusega esmakordselt Eestis, vertikaalpaigaldusega 50 kPa survetugevusega lamellklaasvill Isover OL- LAM. Tegemist on Eesti oludes nö. eliitklassi katusega, kus on kasutatud ainult kõrgekvaliteedilisi suure kestvusega materjale. Mitme materjali kasutamine oli Eestis esmakordne.

 

FASSAAD

Aasta fassaadi tiitli võitis Valts Ekspert OÜ Vana-Kalamaja elu- ja ärihoone. Antud fassaadil pealine eripära on see, et mitte kusagil ei ole kasutatud katusekruve. Kõik akende ümbrused paigaldati spetsiaalsete plekkdetailide abil, varjatud kinnitusega. Kõik need elemendid valmistati töökojas käsitsi.

 

 

 

VAATA ROHKEM PILTE SIIT

Žürii töös osalesid: Äripäeva ehitusväljaannete juht Eva Kiisler, Liivi Tamm Meediapilt OÜ, ehitusekspert Alo Karu,, arhitekt Kert Kits ning ehitusinsener Teet Raidsalu Natural AS, Omari Sinijärv Astro Ehitus OÜ. Žürii esimees oli Enno Rahuoja SFS intec OY Eesti filiaal.

Leave a Reply