Ringmajanduse põhimõtted on sadu aastaid vanemad kui kaasaegne roheline pööre.
Järgnenud ettekanne oli kui sõõm värsket õhku. Estkonsult suhteliselt noor ehitusinsener ja projekteerija Jürgen Einpaul, kes Eestis juba tuntud läbi erinevate ehitusprojektide ning kaitsnud oma doktoriväitekirja Šveitsis Lausannes, mis võrreldes kodumaiste ja Soomes kaitstud väitekirjadega hoopis teine tase. Jürgen Einpalu rääkis lihtsalt ja loogiliselt taaskasutuse ja ringmajanduse viisidest ja võimalustest ehituses ning toonitas, et siin pole midagi uut, sellega on tegeldud juba ammu enne Brüsseli käsulaudade ja rahamägede saabumist. Katuseehituse valdkonnas on Eestis restaureerimisobjektidel aastakümneid taaskasutatud näiteks keraamilisi katusekive, mis on majanduslikult otstarbekas ja ka muinsukaitseteooria seisukohalt vajalik. Küll tuleb kriitiliselt suhtuda turundusse rohepöörasuse vaates, kus must räägitakse valgeks ja majanduslikult ebareaalne taaskasutus õnnetoovaks.
Päeva esimese poole viimane ettekanne oli Timbeco noore inseneri ning ringmajandusspetsialisti Eero Nigumanni esitus tehaselisest tervik-rekonstrueerimisest ringmajanduse vaates nign seda Sakus rekonstrueeritud korrusmaja näitel. Objekt, kus välja vahetati praktiliselt kõik välisseinad ja katusekonstruktsioonid. Nõutust tekitas väide, et demonteeritud profiilplekk leidis taaskasutust Lõuna-Eesti talus katusekattena. Iga katuse- ja ka üldehitusest aduv inimene saab aru, et see mahakruvitud ja uuesti pealekruvitud plekkkatus eriti vett ei saa pidama. Arhitektide vaates oli esitletud Saku maja puhul probleemiks ka suht ilmetu välisfassaad, mida ka tehases toodetud elementidega saaks suuremate kuludeta huvitavamaks muuta. Eero Nigumann valiti ka aasta nooreks ehitusinseneriks.
Vaheajal sain lõunalauas põhjalikult vestelda Estkonsulti inseneri Jürgen Einpauli ja Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu uue tegevjuhi Marina Vaganovaga.
Konverentsi teise poole avas Arhitektide Liidu uus noor president Aet Ader. Loomulikult vaidles ta vastu Rainer Saksa öeldule Eesti võimalustest Ukrainas, kuigi ausalt-öeldes vastuväited väga veenvalt ei kõlanud. Konverentsi moderaator Lauri Tuulberg esitas peale esitlust talle minu ainsa sõela läbinud küsimuse, kes või mis määrab ikkagi hoone arhitektuuritaseme ehk ilu? Ühest ja selget vastust sellel küsimusele ei saanudki tulla.
Konverentsi viimase esineja, tuntud AB 3XN arhitekt Aleksander Guldager Kongshaug Taanist rääkis rahvusvaheliste näidete ( Circle House, Biomason, Green Solution House ja QQT Tower) varal, kuidas on võimalik ringmajanduse ja taaskasutuse vaates kompromissideta ühendada teooria ja praktika. Meie jaoks tundus see kõik veel kosmoseteadusena.
Konverentsi lõpetas vestlusring, kus osalised Kati Kusmin (senine EISA juhatuse esimees), uus Tallinna linnaarhitekt ja endine Arhitektide Liidu president Andro Mänd ning Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos.